חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כנסיית סנט אמברוג'יו

כנסיית סנט אמברוג'יו

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

מילאנו היא אחת הערים הגדולות באיטליה זוהי עיר של תרבות והיסטוריה שהולכת אחורה מאות שנים, היא יעד תיירותי נפלא עם מגוון אדיר של אטרקציות שלכל אחד יהיה משהו שהוא אוהב, אם זאת יש מקומות במילאנו שפשוט חבל יהיה לפספס אותם.

אחת המקומות האלה זוהי כנסיית סנט אמברוג'יו – Basilica di Sant'Ambrogio, זוהי אחת הכנסיות העתיקות ביותר במילאנו וממוקמת בפיאצה סנט אמברוג'יו, הבסיס של ההיסטוריה של מילאנו ואחד מאתרי התיירות הכי פופולריים בעיר, אז אם אתם מתכננים להגיע למילאנו ורוצים לראות אטרקציות מומלצות כדאי לכם לבקר בכנסיית סנט אמברוג'יו.

ההיסטוריה של כנסיית סנט אמברוג'יו - Basilica di Sant'Ambrogio

כנסיית סנט אמברוג'יו היא אחד המבנים הוותיקים ביותר במילאנו היא נבנתה במשך שבע שנים בסוף המאה הרביעית כדי להיות מקום משכנם האחרון של קדושי העיר, סאטירו, ויטורה, נבור, ויטלה, גרבסיו, ולריה, פליצ'ה ופרוטיס.

שמה של הכנסייה הפך לסנט אמברוג'יו מיד לאחר מותו של הבישוף שהחליט להקים אותה, במשך השנים הכנסייה עברה לא מעט שיפוצים והרחבות, המבנה עצמו הוא יצירת ארכיטקטורה מדהימה עם קשתות ענקיות בכל המבנה וגם שני מגדלי פעמונים, המכונים "דיי מונאצי ודי קנוניצ'י.

במהלך המאה השתים עשרה בוצע שיפוץ מקיף בכנסייה והיא חודשה כמעט לחלוטין, במהלך מלחמת העולם השנייה המבנה פוצץ ולא נשאר ממנו כמעט כלום אך שוב הוא שופץ לחלוטין וכיום כמעט ולא נשאר זכר מהכנסייה המקורית מלבד העיצוב של המבנה כמובן. 

מה יש לראות בכנסיית סנט אמברוג'יו

ביקור בכנסיית סנט אמברוג'יו זוהי חוויה היסטורית בלתי נשכחת, זהו אחד המבנים היפים במילאנו גם מבחוץ וגם מבפנים, הכנסייה מעוצבת עם קשתות בכל המבנה ויש לה שני מגדלים משני הצדדים, ומסדרון ארוך המוביל אליה בכל אורכו יש חומות של קשתות מדהימות.

בתוך הכנסייה , תמצאו עושר רב עם ציורי קירות מדהימים פסיפסים וגלריות מעל המעברים הצדדיים, בבית הכנסייה,, יש את מזבח הזהב המפורסם של הכנסייה, שנמצא במפלס התחתון של המבנה, כל החדרים בכנסייה מעוצבים להפליא עם רצפת שיש קשתות והרבה זהב.

כיום כנסיית סנט אמברוג'יו עדיין פעילה והיא אחד המקומות שמגיעים אליו מתפללים רבים במילאנו, ניתן לבקר במקום בזמן תפילה זה קורה בימים שני עד רביעי בשעות שמונה בבוקר ושש וחצי אחר הצהריים, בימי שבת וראשון בשעה תשע בבוקר ושוב בשש וחצי בערב.

אחת האטרקציות שלא כדאי לפספס בכנסייה זוהי המקהלה אשר פועלת בו, תוכלו לראות אותם בכל יום בשעה אחת עשרה בבוקר הם מבצעים שירים בלטינית של מוזיקה אשר נכתבה בימי הביניים הם עושים זאת בדיוק כמו ששרו באותם ימים באותו המקום.

מה צריך לדעת לפני ביקור בכנסיית סנט אמברוג'יו

כנסיית סנט אמברוג'יו היא אחת הכנסיות העתיקות ומהיפות במילאנו הכנסייה פתוחה כל ימות השבוע והכניסה אליה היא חינם, בקרבת הכנסייה תוכלו למצוא עוד אטרקציות לא רעות בכלל, ויש באזור גם כמה מסעדות טובות.

הביקור במקום בהחלט מתאים לילדים אך מומלץ לתכנן את היום שלכם בצורה כזו שתספיקו לקחת אותם לעוד מקומות באזור של הכנסייה, הביקור במקום אורך משהו כמו שעה כך שיהיה לכם מספיק זמן גם לטייל באזור.

כאמור אתם יכולים גם להיות נוכחים בעת תפילה אך חשוב להגיע בזמן ואפילו להקדים יש תפילות כל יום וזוהי חוויה מדהימה שמאוד כדאי להיות בה, שווה לטייל בתוך הכנסייה ובחצר שלה אתם יכולים למצוא דברים שיפתיעו אתכם כמו שני חורים בקיר שעל פי האגדה השטן עצמו הוא זה שיצר אותם.

הכנסייה נמצאת בכתובת: Piazza Sant'Ambrogio, 15, 20123 Milano MI, ניתן להגיע באמצעות אוטובוס קו 90 או 92 ובאמצעות מטרו קו M2, אם אתם נמצאים במרכז העיר אתם יכולים גם ללכת ברגל ולהנות מהדרך היפיפיה.

לא אין צורך לשלם בכניסה לכנסייה הכניסה היא חופשית וללא תשלום.

כן מאוד מומלץ זוהי אחת הכנסיות העתיקות ביותר במילאנו והיא בהחלט שווה ביקור, ניתן גם לבקר עם הילדים, וגם בתפילות המתקיימות במקום.

כן כנסיית סנט אמברוג'יו נמצאת באזור מרכזי של העיר, יש באזור כנסיות נוספות ששווה לראות, מסעדות ואטרקציות שמתאימות לילדים.

לחזור למשהו ספציפי?