חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקתדרלה של מילאנו – Duomo di Milano

הקתדרלה של מילאנו – Duomo di Milano

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

דואומו די מילאנו היא אחת הקתדרלות היפות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר במילאנו, בצפון איטליה. קתדרלת מילאנו כל כך פופולרית שלרוב תראו תורים ארוכים , כדי להיכנס אליה תצטרכו לרכוש מראש כרטיסים המתחילים מכמה יורואים בודדים ומחירם עולה בהתאם לכמה אזורים בקתדרלה תרצו לחקור.

היסטוריה ועובדות חשובות על קתדרלת מילאנו

הדואומו היא הכנסייה הגותית הגדולה בעולם והכנסייה הגדולה ביותר באיטליה. מכסה משטח של 109,641 רגל מרובע ובלוק עירוני שלם, גודלה מרשים אפילו יותר בהתחשב בכך שזו הכנסייה העתיקה ביותר .

בניית הדואומו של מילאנו החלה בשנת 1386 והסתיימה בשנת 1965, היא התקיימה באותו מקום בו שכנה בזיליקת סנט אמברוז מאז המאה ה-5 אליה בשנת 836 נוספה בזיליקת סנט טקלה ונהרסה בשריפה בשנת 1075. 

בניית הקתדרלה התרחשה לאורך תקופה של חמש מאות שנים שבמהלכן תרמו אדריכלים, פסלים ואמנים שונים את תרומתם המקצועית ב"פבריקה דל דואומו" (מפעל הקתדרלה) המפורסם שהיה מוסד שהורכב מ-300 עובדים בראשות האדריכלית סימון דה אורסניגו. 

 

בשנת 1389 מונה הצרפתי ניקולא דה בונאוונצ'ר לאדריכל הראשי שהעניק לקתדרלה את המראה  והסגנון הגותי. כך, החלק החיצוני של הקתדרלה מכוסה בשיש לבן ורוד  ג'וזפה פרגו פסל בשנת 1774 פסל נחושת מוזהב שהיה ממוקם בנקודה הגבוהה ביותר של המקדש  והפך לסמלה של מילאנו.

הפרויקט המרשים הזה הביא ליצירה אדריכלית ייחודית, הוא מיזג את הסגנון הגותי עם האדריכלות הלומברדית המסורתית.

הפנים של הדואומו של מילאנו  לא פחות מרשימים מבפנים, חלונות הוויטראז' היפים והצבעוניים מתארים סצנות מהתנ"ך ניתן לרדת במדרגות השיש אל אוצר הקתדרלה כדי לראות ולהעריך את החפצים הפלאו-נוצריים והרומנסקיים. אפשר גם לטפס על הגג והמגדלים של הקתדרלה כדי להתפעל מנוף מרהיב של העיר.הקתדרלה היא מקום מושבה של הארכיבישוף של מילאנו ובפנים מתקיימים שירותי דת באופן קבוע.

הקתדרלה של מילאנו, הידועה יותר בשם הדואומו של מילאנו, היא כנסייה מרשימה שיש לה כארבעים עמודים, החזית המרכזית מתנשאת לגובה של 45 מטר ובנייתה נעשתה בלבנים מחופה בשיש.

 האורך של קתדרלת מילאנו הוא 157 מטרים באורך, 11,700 מ"ר והמבנה יכול להכיל יותר מ-40,000 איש.

בחלקה הפנימי תראו עמודים ארוכים ופסלים מגולפים שמגיעים לתקרה. בין העמודים הללו תלויות תמונות גדולות המייצגות סצנות דתיות שונות. בנוסף ניתן לראות שלדים של קדושים שונים לבושים בבגדיהם המשובחים. בין האלמנטים הבולטים ביותר הם חלונות הוויטראז' היפים שלו והפסל של השליח ברתולומיאו.

בכנסייה יש יותר פסלים מכל בניין אחר בעולם. כל החזית מכוסה באלמנטים ארכיטקטוניים מגולפים המתארים פרחים, וחיות פנטסטיות, מעריכים שיש בסביבות 3,300  פסלים בתוך הקתדרלה. 135 גרגוילים ו-700 דמויות המקשטות את הדואומו של מילאנו!

ליד הכניסה הראשית תראה שעון שמש על הרצפה. קרן שמש מחור בקיר הנגדי מכה את השעון, מאירה את לשון הברונזה ב-21 ביוני, שעון הקיץ, ואת קו האורך בשעון החורף, 21 בדצמבר. למרות שהוא עתיק (השעון הוצב בדואומו של מילאנו ב-1768 על ידי אסטרונומים מהאקדמיה די בררה) שעון השמש מדויק באופן מפתיע – אפילו משמש לוויסות שעונים ברחבי העיר!

מעל האפסיס (החלק הקשתי מעל המזבח) ישנו כתם המסומן בנורה אדומה. זה מסמן את המקום בו הונח לכאורה אחד הציפורניים של צליבתו של ישו. בכל שנה בשבת הקרובה ל-14 בספטמבר עולה הארכיבישוף של מילאנו לפסגה בסלסלת עץ מעוטרת במלאכים כדי לשלוף את המסמר.הסל עצמו נבנה בשנת 1577, אם כי הוא שוחזר באופן משמעותי בשנת 1701 כאשר המלאכים נוספו. 

בניית הכנסייה נמשכה כשש מאות שנים! לפחות 78 אדריכלים שונים מרחבי אירופה הוזמנו לעבוד על המבנה בגלל התעקשותו של נפוליאון בונפרטה , חזית הדואומו הושלמה לבסוף ב-1811, בדיוק בזמן כדי לחגוג את הולדת בנו של נפוליאון . מבנה הקתדרלה עשוי משיש קנדוליה מאגם מאג'ורה מצפון למילאנו. כדי להעבירו מהמחצבות נבנו תעלות שחלקן נותרו עד היום.

פרויקט לניקוי הבניין החל בשנת 2002 ושחזורים וניקיון שגרתיים מתקיימים ללא הרף כדי לשמור על אבן הנוצצת שלו.

הגישה לקתדרלה מתבצעת דרך חמש דלתות ברונזה גדולות מפיאצה דואומו. המרכזי הוא העתיק ביותר והוא נוצר במאה התשע-עשרה על ידי לודוביקו פוגליאגי.

לקתדרלה יש צלב לטיני המשתרע על פני כמעט 12,000 מטרים רבועים. 40,000נורה אדומה קטנה בכיפה שמעל האפסיס מסמנת את המקום בו הונחה אחת הציפורניים שלכאורה נלקחה מצליבת ישו. מסמר הקודש נשלף ונחשף לציבור מדי שנה, במהלך חגיגה המכונה טקס הניבולה.

הקתדרלה מייצגת את  האדריכלות הגותית, עשירה בצריחים שהפכו אותה לסמלה של העיר מילאנו. כדי לבקר ולהימנע מהתורים הארוכים שכמעט תמיד נמצאים בכניסה, אנו ממליצים להזמין סיור מודרך קבוצתי , שיכול לכלול גם עלייה למרפסות היפות . הסיור כולל את הדואומו של מילאנו, קריפטה של ​​סנט צ'ארלס, האזור הארכיאולוגי, מוזיאון הדואומו, כנסיית סנט גוטהארד והטרסות של הדואומו (עלייה במעלית).

הכניסה לקתדרלת מילאנו מאורגנת על בסיס משבצת זמן ועל המבקרים לבחור שעה מוגדרת לביקורם ולהגיע בשעה שנבחרה. רוב הכרטיסים תקפים לשלושה ימים ומעניקים גישה חד פעמית לאזור מסוים במתחם ההיסטורי.

תיאור המבנה

החזית

המבנה החיצוני הגותי המרשים של הבניין  עוצר נשימה, הקירות החיצוניים מצופים בצריחים, גרגוילים וצריחים, זה אחד מהאתרים המצולמים ביותר על ידי אלפי תיירים מדי שבוע באיטליה ובאירופה בכלל.

סנטו צ'יודו

אומרים שהמסמר הקדוש, "סנטו צ'יודו", הגיע מצליבת ישו ונמצא גבוה בכספת מעל המקהלה. המקום סומן באור אדום על הקיר, המצביע על מיקום המסמר.

הגג

ביקור בקתדרלה לא יהיה שלם בלי לבקר בגג בעת ביקורך ,הוא מציע נופים פנורמיים מרהיבים של כל העיר. זה גם מקום נהדר להתפעל מחלק מהעבודות החיצוניות של הבניין, כולל הצריחים המרשימים שמצפים את קירות הקתדרלה.

הפסלים

הקתדרלה של מילאנו ידועה בכך שהיא מכילה יותר מ-3,000 פסלים בתוך הבניין ומחוצה לו, מומלץ מאוד לא להסתפק בלראות את הקתדרלה מבחוץ ואם כבר הגעתם, היכנסו להתרשם מהפסלים ולחוות חוויה זאת לפחות פעם אחת בחיים.

הקריפטה

בקריפטה של ​​הקתדרלה נמצא קברו של ג'יאן ג'אקומו דה מדיצ'י (אחיו של האפיפיור פיוס הרביעי) והקרדינל האיטלקי קרלו בורומיאו.

מוזיאון הדואומו

כדי ללמוד עוד על בניית הקתדרלה לכו למוזיאון. בפנים תמצאו מספר חדרי תצוגה המציגים שטיחי קיר, פסלים וחפצים יקרים נוספים הקשורים למבנה.

מילאנו למטיילים
מילאנו למטיילים

איך מגיעים לDuomo di Milano

הקתדרלה ממוקמת במרכז פיאצה דל דואומו בלב מילאנו ונגישה בקלות ברגל או בתחבורה ציבורית. תחנת המטרו הקרובה ביותר היא 'Duomo'  ובה קווים 1 ו-2.

ותחנת החשמלית הקרובה ביותר היא 'טורינו' אשר זוכה לשירות בקווים 2, 3, ו-14. לחילופין, תחנת החשמלית 'דוגנה' נמצאת במרחק דומה ברגל ואליה תגיעו על ידי קו 24.

הזמן הטוב ביותר לביקור בקתדרלה

הזמן הטוב ביותר לבקר ב-Duomo di Milano הוא מוקדם בבוקר ברגע שהדלתות נפתחות. באביב ובקיץ, כשמילאנו היא העמוסה ביותר, סביר להניח שעדיין תחקור את הקתדרלה עם המוני אנשים, אבל פחות ממה שיש אחר הצהריים. נסו להימנע מחופשות ציבוריות, חופשות בית ספר וסופי שבוע לחווית צפייה רגועה יותר.

מה יש מסביב לדואומו

בהיותו בלב ליבה של העיר הדואומו מוקף בנקודות ציון רבות: מלבד הדואומו די מילאנו (קתדרלת מילאנו) , האטרקציה העיקרית הנוספת של מילאנו שחובה לראות היא זו של גלריה ויטוריו עמנואל השני המקושטת והמכוסה. נבנה במאה ה-19, ארקייד הקניות הוא העתיק מסוגו באיטליה ומתנשא לגובה מדהים של ארבע קומות. בנוסף אל תפספסו את מוזיאון הדואומו ,  פאלאצו ריאל  , מקום התערוכה החשוב ביותר בעיר,  מוזיאון נובצ'נטו ,  אוסף גדול של ציורים מודרניסטיים איטלקיים, La Rinascente, איטליה. חנות כלבו האופנה המפורסמת ביותר למותגים איטלקיים וזרים – בתוספת רחובות הקניות שמסביב , המציגה הזדמנויות לכל תקציב.

יש הרבה מסעדות היסטוריות בסביבה, בין אם אתה מחפש אוכל איטלקי  מסורתי או מסעדה בינלאומית, תמצאו הכל מסביב לדואומו.

שאלות נפוצות על קתדרלת מילאנו

הדואומו די מילאנו, קתדרלת מילאנו, זהו אחד המבנים המרשימים ביותר בכל איטליה. לקח יותר מ-500 שנה לבנות את הקתדרלה ועדיין היא עוברת שיפוצים ושחזורים שוטפים כדי להבטיח שימור ותחזוקה.

החזון לקתדרלה כה ענקית הגיע מהבישוף אנטוניו דה סאלוצו והוויקונט ג'אן גאלאצו הבנייה החלה בשנת 1386 ולפחות 78 אדריכלים שונים  לקחו חלק בפרויקט יחד עם אלפי אמנים, פסלים ופועלי בניין.

עד שנת 1418, הקתדרלה עדיין נותרה בלתי גמורה, אך לחץ מצד הממשלה והמפלגות הפוליטיות הוביל להפיכתה כקתדרלה רק במאה ה-19 הוכרז הבניין כשלם, תחת שלטונו של נפוליאון.

הדואומו , הקתדרלה בלב העיר, היא יצירת מופת ארכיטקטונית שנשארה טבועה בזיכרון של כל מי שמבקר במילאנו . אלפי הצריחים והפסלים המגולפים בצורה מורכבת,השיש, הם מראה מדהים עבור אלה שמגיעים  לראות אותה ואת גלריה ויטוריו עמנואלה . לא מפתיע ללמוד שבנייתו, שהחלה בשנת 1386 ונמשכה כמעט חצי אלף שנה, הוזמנה על ידי הדוכס ממילאנו ג'יאן גאלאצו ויסקונטי כסמל לתפארת והפאר של העיר .כיום  מליוני תיירים המגיעים לצפון איטליה עוברים במילאנו כדי להתפעל מהקתדרלה היפה של מילאנו שבנייתה לקחה 600 שנה. תוכלו להתרשם מהקריפטות ועד לגג והמוזיאון.

הדואומו של מילאנו הוא הבניין הגותי הגדול והמשוכלל ביותר באיטליה, עשוי שיש לבן בגוון ורוד ממחצבה ייעודית, אורכו 157 מטר וגובהו 108.5 מטר בראש הצריח הראשי, שם נשען פסל הזהב המנצנץ של המדונינה , סמל של מילאנו .

 הדואומו הוא גם הבניין הגותי הגדול ביותר בעולם , מומלץ לטפס אל מעלה הטרסות כדי להתפעל מהפנורמה שאי אפשר לפספס על העיר וההרים מרחוק. זה בצדק אחד מהמקומות עוצרי הנשימה  במילאנו.

אנו מציעים לכם ללכת מתחת לקמרונות העתיקים כדי להסתכל מסביב, תמצאו שדואומו היא הכנסייה היחידה בעולם שיש לה פסלים על פסגות העמודים שלה.  מומלץ לבדוק את השרידים העתיקים הממוקמים מתחת לפרוויס של הכנסייה, בני למעלה מאלף שנה.

אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לשקיעה במילאנו, אז אתם חייבים לעלות למרפסת הגג של דואומו די מילאנו המציעים נופים עוצרי נשימה של העיר ומחוצה לה, במיוחד כאשר רואים אותה בשקיעה.

על רקע אחת הדוגמאות המרשימות ביותר של אדריכלות הרנסאנס האיטלקית,  זה המקום המושלם לצלם תמונות של העיר ולראות נקודת מבט נוספת של מילאנו. 

אם תרצו לגלות עוד יותר על ההיסטוריה של הדואומו, ולהתפעל ממורכבות הפסלים, אל תפספסו את הסיכוי לביקור במוזיאון דל דואומו , ממש ליד הקתדרלה, שם נמצאות יצירות אמנות מקוריות רבות מהכנסייה.  

בניסיון להימנע מלמשוך את תשומת לבם של מפציצי בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה, כיסו המילאנזים את המשטח המוזהב של פסל המדונינה בסמרטוטים.

אני ממליץ לכולם לרכוש כרטיסים לקתדרלה מראש כדי להבטיח זמינות, וכדי למנוע תורים ארוכים לכניסה. זוהי אחת האטרקציות המתויירות ביותר במילאנו.

למבקרים מומלץ להימנע מהבאת מזוודות גדולות מגודל התיק/תרמיל לקתדרלה. אין מתקני אחסון מזוודות באתר, לכן מומלץ להגיע תחילה למלון או להיעזר באחת מחברות אחסון המזוודות באזור הסמוך.

כאמצעי אבטחה, יש לפתוח את כל התיקים ולרוקן את הכיסים לצורך חיפוש שגרתי בדומה לאלו שנעשה בשדה תעופה.

דואומו די מילאנו רשומה כקתדרלה השנייה בגודלה בעולם. המבנה ידוע בזכות הארכיטקטורה הגותית שלו וחשיבותו ההיסטורית כמקום מושבו של הארכיבישוף של מילאנו. 

לדואומו במילאנו אורך של 157 מטר (515 רגל) ורוחב של 92 מטר (302 רגל). בסך הכל, הקתדרלה של מילאנו יכולה לאכלס עד 40,000 איש בו זמנית. גובה הכיפה הוא 65.6 מטר (215 רגל). 

כן, ברוב הימים יש תור להיכנס למשרד הכרטיסים אבל אם תזמן את הביקור שלך ותצטייד בכרטיסים מראש ותימנע ללכת בזמן חופשות בית ספר, סופי שבוע וזמני שיא, ההמתנה לא תהיה ארוכה מדי. בכל מקרה מומלץ לקנות כרטיס "דלג על התור" למסלול מהיר כדי ליהנות מכניסה מהירה.

לחזור למשהו ספציפי?