חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזג אוויר במילאנו – תחזית שנתית עונות שנה

מזג אוויר במילאנו – תחזית שנתית עונות שנה

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

במילאנו הקיץ חמים ולח, החורף קר מאוד ומעונן חלקית. הזמן הטוב ביותר בשנה לבקר במילאנו לפעילויות במזג אוויר חם הוא מסוף יוני ועד סוף אוגוסט .

שעון הקיץ (DST) נצפה במילאנו במהלך 2022, החל מהאביב ב -27 במרץ , נמשך 7.1 חודשים , ומסתיים בסתיו ב -30 באוקטובר .

תחזית מזג אוויר לימים הקרובים במילאנו

מילאנו מזג אוויר

טמפרטורה ממוצעת במילאנו ועונות השנה

העונה החמה נמשכת 3.4 חודשים, מה -1 ביוני עד ה-13 בספטמבר , עם טמפרטורה יומית ממוצעת 13.0 מעלות צלזיוס. החודש החם ביותר בשנה במילאנו הוא יולי , עם ממוצע גבוה של 28.8 מעלות צלזיוס .

טמפרטורה ממוצעת  יולי 23.8 מעלות צלזיוס 

טמפרטורה יולי מקסימום. 28.8 מעלות צלזיוס 

טמפרטורה יולי נמוכה 18.5 מעלות צלזיוס

העונה הקרה נמשכת 3.2 חודשים , מה -19 בנובמבר עד ה-25 בפברואר , עם טמפרטורה יומית ממוצעת של 5 מעלות . החודש הקר ביותר בשנה במילאנו הוא ינואר , עם ממוצע נמוך של 2 מעלות וגבוה של  7 מעלות צלזיוס.

טמפרטורה ינואר 2.3 מעלות צלזיוס

משקעים / גשמים ינואר 62 מ"מ | 2.5 אינץ'

טמפרטורה מקסימלית לינואר 6.8 מעלות צלזיוס 

טמפרטורה ינואר נמוכה -1.2 מעלות צלזיוס | 29.9°F

עננות ומשקעים 

החודש הבהיר ביותר בשנה במילאנו הוא יולי, שבמהלכו השמיים בממוצע בהירים , לרוב בהירים , או מעונן חלקית 74% מהזמן.

החלק המעונן יותר של השנה מתחיל בסביבות ה-20 בספטמבר ונמשך 8.9 חודשים , ומסתיים בסביבות ה-17 ביוני .

החודש המעונן ביותר בשנה במילאנו הוא נובמבר , שבמהלכו בממוצע השמים מעוננים או מעוננים בעיקר 51% מהזמן.

העונה הגשומה נמשכת 7.7 חודשים , מ -31 במרץ עד 21 בנובמבר , עם סיכוי של יותר מ -25% שיום נתון יהיה יום רטוב. החודש עם הימים הרטובים ביותר במילאנו הוא מאי , עם ממוצע של 10.2 ימים עם לפחות 0.04 אינץ' של משקעים.

העונה היבשה יותר נמשכת 4.3 חודשים , מ -21 בנובמבר עד 31 במרץ . החודש עם הכי פחות ימים רטובים במילאנו הוא פברואר , עם ממוצע של 4.5 ימים עם לפחות 0.04 אינצ'ים של משקעים.

גשם יורד לאורך כל השנה במילאנו. החודש עם הכי הרבה גשם במילאנו הוא אוקטובר , עם כמות גשם ממוצעת של 3.7 אינץ' .

החודש עם הכי פחות גשם במילאנו הוא ינואר , עם כמות גשם ממוצעת של 1.5 אינץ' .

התקופה המושלגת של השנה נמשכת 1.5 חודשים , מ -14 בדצמבר עד 30 בינואר , עם ירידה של 31 יום שלג של לפחות 1.0 אינץ' . החודש עם הכי הרבה שלג במילאנו הוא ינואר , עם שלג ממוצע של 1.5 אינץ' .

התקופה ללא שלג של השנה נמשכת 11 חודשים , מ -30 בינואר עד 14 בדצמבר . הכי פחות שלג יורד בסביבות ה-7 באוגוסט , עם הצטברות כוללת של 0.0 אינץ' .

רוחות

מבחינת רוחות, החלק הסוער יותר של השנה נמשך 4.0 חודשים , מה -2 בפברואר עד ה-1 ביוני , עם מהירויות רוח ממוצעות של יותר מ -4.5 מייל לשעה . החודש הסוער ביותר בשנה במילאנו הוא אפריל , עם מהירות רוח ממוצעת לשעה של 5.3 מייל לשעה .

התקופה הרגועה יותר של השנה נמשכת 8.0 חודשים , מה -1 ביוני עד ה-2 בפברואר . החודש הרגוע ביותר בשנה במילאנו הוא אוגוסט , עם מהירות רוח ממוצעת לשעה של 3.9 מייל לשעה .

הזמן הטוב ביותר בשנה לביקור

למי מכם שמעדיף ימים בהירים ללא גשם עם טמפרטורות  נוחות, התקופות הטובות ביותר של השנה לבקר במילאנו  לפעילויות בחוץ הן מסוף מאי עד תחילת יולי ומאמצע אוגוסט עד סוף ספטמבר ,  במיוחד נעים ולא חם מדיי בשבוע השני של ספטמבר .

מזג אוויר חם מאוד מסוף יוני עד סוף אוגוסט , עכאשר שיא החום הוא בשבוע השלישי של יולי .

sempione
sempione

מה לעשות בקיץ?

קתדרלת מילאנו

קתדרלת מילאנו ("Duomo di Milano")  הוא המונומנט העיקרי והסמל העיר, המבנה המרשים ממוקם בפיאצה דל דואומו,  הכיכר המרכזית , מקום המפגש של המקומיים והתיירים ונקודת המוצא הטובה ביותר לשהות במילאנו.בניית קתדרלת מילאנו החלה בשנת 1386 וארכה כמעט 500 שנה. הבנייה הסתיימה תחת שלטון נפוליאון בונפרטה .זוהי הקתדרלה השלישית בגודלה בעולם, היא יכולה להכיל עד עשרים אלף בני אדם,,החזית שלה מעוצבת בסגנון גוטי, היא עשויה כולה מאבנים מגולפות בצורה מושלמת. 2.000 פסלים משיש לבן .גם החלק הפנימי לא פחות מרשים ואם יש לכם יום או יומיים במילאנו, אנחנו בהחלט ממליצים להיכנס פנימה, תוכלו לראות את הפסלים וקברים של הארכיבישופים שנקברו בה, כמו גם צלב שנעשה על ידי  האמן  הגאון לאונרדו דה וינצ'י .

אבל גולת הכותרת של הביקור היא האפשרות לטפס אל המרפסת של הקתדרלה. מלמעלה, הנוף של מילאנו עוצר נשימה! 

La Galleria Vittorio Emanuele II

ממש מחוץ לקתדרלה, על פיאצה דל דואומו, תוכלו לבקר בגלריה ויטוריו עמנואל השני, עוד אטרקציה מובילה במילאנו, אך לא מדובר בגלריה לאמנות, אלא סוג של קניון מעוצב. היא נחשבת לאחת היפות באירופה ותוכלו להיכנס אליה ממש בחינם.בפנים, תוכלו למצוא  את חנויות מעצבי האופנה המפורסמות ביותר, כולל ויטון ופראדה, כמו גם מסעדות יוקרה רבות. 

לה סקאלה דה מילאן- בית האופרה 

אם תרצו בשהותכם לראות  בקונצרט, אופרה או מופע בלט,  לה סקאלה הוא המקום לעשות זאת. ביציאה מפיאצה דל דואומו , לאורך גלריה ויטוריו עמנואלה, תגיעו ישירות לפיאצה דלה סקאלה. בית האופרה המפורסם של מילאנו .

טירת ספורצה

מבנה אייקוני בולט של מילאנו. הטירה המרשימה הזו ממוקמת במרכז העיר ונבנתה בשנת 1358 המבנה נבנה כדי להגן על העיר מפני אויביה.  הטירה נהרסה ונבנתה מחדש מספר פעמים, והיא מפורסמת  בכך שאירחה את יצירות המופת של האומן הדגול לאונרדו דה וינצ'י בתקופת הרנסנס.

 כיום, הטירה  מכילה מספר  מוזיאונים, המוזיאון לאמנות עתיקה, האוספים של המוזיאון הארכיאולוגי של מילאנו. שם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של מחוז לומברדיה. מוזיאון לאמנויות דקורטיביות והמוזיאון המצרי עם אוסף המומיות שלו.

Pinacoteca del Castello Sforzesco, הוא מוזיאון בולט המציג יותר מ-1500 יצירות אמנות מהמאה ה-13 עד המאה ה-18, המוזיאון לכלי נגינה מרחבי העולם ועוד. 

כנסיית סנטה מריה דלה גרצי

ללא ספק הכנסייה המפורסמת ביותר במילאנו, סנטה מריה דלה גרציה ידועה בעיקר בגלל אחת מיצירות המופת היפות ביותר  השוכנת בה, ציור הסעודה האחרונה של ישו, מאת האומן הדגול  לאונרדו דה וינצ'י.ליאונרדו דה וינצ'י צייר את הסעודה האחרונה בחדר האוכל של המנזר, הנקרא כיום "Cenacolo" אלפי תיירים מגיעים מדי שנה להתפעל מהציור .

 בזיליקת סנט'אמברג'יו

 לא רחוק ממוזיאון המדע והטכנולוגיה, שוכנת בזיליקת סנט'אמברג'יו , מומלץ לשלב אותה עם ביקור במוזיאון.הבזיליקה על שם הקדוש הפטרון של העיר, נבנתה במקום כנסייה ראשונה בשנת 386. הבזיליקה הנוכחית, אחת העתיקות בעיר , הושלמה ב-1099.

המבנה כולל 2 מגדלים ואטריום יוצא דופן. בפנים ניתן לראות את הקריפטה, שם נמצאים שרידי הקדוש אמברוז, הקדוש ג'רבוס וסנט פרוטאסוס.

Pinacoteca di Brera הגלריה לאמנות 

ב- Pinacoteca di Brera נמצא אחד מאוספי האמנות החשובים ביותר באיטליה. המבנה ממוקם בפאלאצו בררה, בנוי על מנזר לשעבר. בזמנו, נזירים היו הראשונים שהפכו אותו למרכז תרבות עם בית ספר, מצפה אסטרונומי וספרייה.

האוסף של הגלריה לאמנות מוצג כיום על פני  ארבעים חדרים, כאשר תוכלו לראות את  היצירות בסדר כרונולוגי, לפי טכניקת האמנות הנהוגה. בין יצירות המופת המפורסמות ביותר, תוכלו להתפעל מ"נישואי הבתולה" של רפאל או "הסעודה האחרונה לאמאוס" של קאראווג'יו.

 קניות במילאנו

 לא סתם מילאנו זכתה להכרה בינלאומית כבירת האופנה והעיצוב, זהו גן עדן עבור חובבי קניות, אנו ממליצים לכם ללכת למרובע האופנה ("Quadrilatero della moda" באיטלקית) המורכב על ידי 4 הרחובות הבאים: Via Montenapoleone, Via della Spiga, Via Sant'Andrea ו-Via Manzoni.

 תמצאו את כל מה שאתה צריך בבוטיקים של מעצבים איטלקיים גדולים כמו ורסאצ'ה וגוצ'י. כאן גם מתקיים שבוע האופנה במילאנו. לקניות של ביגוד יוקרתי מבלי לקרוע את הכיס לכו ל-The Highline Outlet הממוקם בלב מילאנו. תמצאו הרבה מותגים במחירים מוזלים.

מילאנו בחורף
מילאנו בחורף

מה לעשות בחורף?

החלקה על הקרח היא אחת מהפעילויות הרבות שהמקומיים נהנים מהם בסביבות חג המולד הן במרכז מילאנו והן בערים רבות אחרות באזור לומברדיה.

ברובם, מחיר הכרטיס כולל את ההשכרה של הציוד בזמן ההחלקה,  המשטח לרוב יהיה מחומם, מקורה ונעים. במשטחי החלקה על הקרח יש גם ברים או קפיטריות בהן תוכלו לשבת, ליהנות ממוזיקה ואפילו מכוס שוקו חם.

יש מספר משטחי החלקה שאהובים על בני נוער, צעירים, ילדים ומבוגרים כאחד. 

משטח החלקה על הקרח בלרגו בלטראמי, משטח החלקה על הקרח בלרגו קאירולי, משטח החלקה על הקרח ב-Bagni Misteriosi

משטחי החלקה על הקרח  פתוחים בערב מ-16:30 עד 19:30, בחגים מ-10:30 עד 19:30.

Piazza Città di Lombardia מארחת משטח החלקה על הקרח הפתוח אחר הצהריים. משטח החלקה על קרח מקורה בגני מונטנלי (Villaggio delle Meraviglie).

אזור פורטה רומנה של מילאנו, Bagni Misteriosi או Mysterious Baths כולל מתחם של פעילויות ושווקים לחג המולד במהלך החודשים נובמבר ודצמבר.

מלבד משטח החלקה על הקרח המרשים המוקף במימי ה-Bagni, תוכלו לבדוק גם את בקתת החורף הקטנה ושווקים כמו שוק פלוג ושוק הפופקורן גראז'.

יש עוד הרבה פעילויות משעשעות ליהנות מהן, כולל משחקים ומופעים אינטראקטיביים, קורסי החלקה על הקרח יצירתית, סדנאות לכל המשפחה , פעילויות כמו מפגשי פילוסופיה ומפגשים לחובבי ספרות ושירה המתקיימים בשווקים ובפיאצות המרכזיות.

כבר מאות שנים, חג המולד מתחיל רשמית ב-7 בדצמבר, מדי שנה, מאות דוכנים מוקמים מול Castello Sforzesco, שמוכרים מעדנים מקומיים כמו Panettone ( לחם חג המולד מתוק) ועד מוצרים בעבודת יד.

אלפי הדוכנים ב-Artigiano in Fiera,  מוקמים במרכז הירידים Rho Fiera במהלך 10 הימים הראשונים של דצמבר.

שווקי חג המולד הם אחד ההיבטים הפופולריים ביותר של תקופת החורף והחגים. האורות, בתי העץ, ריח הממתקים והיין חם מחממים את  המבקרים  בימים הקרים של חודש דצמבר. פתיחת שוקי חג המולד מסמנת את תחילתו של  החג וסופה של השנה. בשווקים תמצאו קישוטי חג המולד, מוצרי גסטרונומיה או  מזכרות ו ופריטי מתנות קטנים בעבודת יד , יצירה ואמנות מקומית.

 בין שיטוט מדוכן לדוכן, תלגמו שוקו חם או יין חם, תאכלו כריכים, נקניקים, ומתוקים האופייניים למסורת האיטלקית והאירופאית.

 יריד רו

 היריד מתחיל בשבוע הראשון של דצמבר  ומתקיים בין השעות 10.00-22.30 (כניסה חופשית)

היריד הזה הוא הזדמנות להיחשף לאומנות בינלאומית. יותר מ-3000 דוכנים של אומנים מכל אזורי איטליה ומכל היבשות  מציגים את היצירות שלהם.

שוק חג המולד Oh bej oh Bej!

השוק מתקיים פיאצה דל קסטלו במילאנו, מתחיל  בשבוע הראשון של דצמבר בין השעות 8:30-21:00 (כניסה חופשית)

שוק חג המולד העתיק ביותר במילאנו, עד 2005 התקיים סביב הכיכר המרכזית של סנט'אמברוג'יו וברחובות הסמוכים. עם למעלה מ-370 מציגים, תוכלו למצוא סוחרי יד שנייה, חנויות פרחים, אומנים, אומנים מברזל יצוק ומוכרי ספרים.

בין המטעמים תמצאו פנקייקים, ערמונים קלויים או מעושנים, צמר גפן מתוק, קלחי תירס והפירונאט הבלתי נמנע.

שוקי חג המולד בפיאצה דואומו

שוק חג המולד בפיאצה דואומו מתקיים מדצמבר עד 6 בינואר מ-9:00 עד 21:30

הכיכר שמאחורי הדואומו, בין קורסו ויטוריו עמנואל השני ל-Via Arcivescovado, מכילה מאה בתי עץ שבהם ניתן למצוא קישוטי חג המולד, מעדנים ומוצרים גסטרונומיים אזוריים איטלקיים.

לכו אל הארמון המלכותי של מילאנו  , זהו מרכז תרבותי חשוב  המארח מספר תערוכות מתחלפות מדי שנה, בין אם של אמנות מודרנית או עכשווית, אופנה או עיצוב.הארמון המלכותי משתרע על 7,000 מטרים רבועים, והוא ביתם של יצירות אמנות שהושאלו על ידי כמה מהמוזיאונים היוקרתיים בעולם.

בארמון יש מוזיאון המציג את ההיסטוריה של הארמון כמו גם את ההיסטוריה של העיר . הוא מחולק ל 4 חלקים, המוזיאון של ההיסטוריה הנאו-קלאסית , חלק המוקדש כולו לשליטת נפוליאון  והתקופה  של איחוד מילאנו עם יתר חלקי איטליה, תקופה חשובה מאוד בהיסטוריה של מילאנו. בסיום הביקור במוזיאון מומלץ ללכת חצר הארמון , כדי ליהנות מנוף ייחודי של קתדרלת מילאנו. 

בנוסף בקרו בכנסיית סנטה מריה דלה גרצי, ללא ספק הכנסייה המפורסמת ביותר במילאנו, סנטה מריה דלה גרציה ידועה בעיקר בגלל אחת מיצירות המופת היפות ביותר  השוכנת בה, ציור הסעודה האחרונה של ישו, מאת האומן הדגול  לאונרדו דה וינצ'י.

ליאונרדו דה וינצ'י צייר את הסעודה האחרונה בחדר האוכל של המנזר, הנקרא כיום "Cenacolo" אלפי תיירים מגיעים מדי שנה להתפעל מהציור .

מומלץ להזמין ביקור זה מראש בשל עומס תיירים, ניתן לבקר רק בתיאום מראש ובקבוצות קטנות של עשרים איש למשך 15 דקות. 

תעלות Navigli רובע נאבילי

רובע Navigli, רובע התעלות הציורי של מילאנו, מערכת הסכר הומצאה על ידי לאונרדו דה וינצ'י, כיום הרובע הוא מרכז שוקק של עסקים ומרכז בילוי אפשר לצאת לטיול רומנטי לאורך התעלות וליהנות באחת ממרפסות  המסעדות, הברים ובתי הקפה.

 

Museo nazionale della Scienza e della Tecnologia " מוזיאון לאונרדו דה וינצ'י"

מילאנו הקדישה  מוזיאון  ללאונרדו דה וינצ'י  (מוזיאון המדע והטכנולוגיה ליאונרדו דה וינצ'י). זוהי אחת  מהאטרקציות המומלצת  ביותר במילאנו. דה וינצ'י לא היה רק מגדולי אמני הרנסאנס, צייר, פסל ואדריכל, אלא היה בקיא במרבית תחומי הידע האנושי , היה מדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא ועוד. 

המוזיאון שוכן במנזר לשעבר מהמאה ה-16, המוזיאון מציג יותר משלושים דגמים המשחזרים את ההמצאות הנועזות של לאונרדו דה וינצ'י, החל ממכונות מלחמה ועד מכשירי מדידה. התערוכה המוקדשת ללאונרדו דה וינצ'י היא רק חלק זעיר מהמוזיאון הענק הזה . על פני מספר קומות, תגלו תעופה, תחבורה ברכבת, רכב, הובלה ימית, חלל, תקשורת ועוד רבים אחרים.

על מנת להימנע מהמתנה בכניסה למוזיאון, כדאי להזמין כרטיסים מראש כאן .מוזיאון המדע והטכנולוגיה  הוא אידיאלי לביקור משפחתי. תצטרך לתכנן כחצי יום לבקר בו.

כפר פלאי מילאנו

Giardino Indro Montanelli, מחוז פורטה ונציה, השוק מתחיל מ-9 בדצמבר עד 6 בינואר 2019 מ-9:00 עד 21:30

לא רק שוק חג המולד, ב- Giardini Pubblici Indro Montanelli תמצאו משטח החלקה על קרח מקורה ומחומם, בית סנטה קלאוס, בידור, מוזיקה וסדנאות, סצנת חג מולד מיניאטורית וקרוסלת עץ חג המולד ענקית בגובה של למעלה מעשרים מטרים.לחזור למשהו ספציפי?