חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טריאנלה – מוזיאון המוקדש לעיצוב איטלקי

טריאנלה – מוזיאון המוקדש לעיצוב איטלקי

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

כל מה שצריך לדעת על טריאנלה
מוזיאון המוקדש לעיצוב איטלקי

קשה להתווכח עם העובדה שאיטליה היא בירת עיצוב עולמית כמעט בכל תחום אפשרי והעיר מילאנו היא מובילה בתחום, לא מדובר רק באוכל האיטלקי או אופנה בינלאומית ועוד לא התחלנו לדבר על המכוניות האיטלקיות.

העיצוב האיטלקי כבש את העולם בהדרגה, זה התחיל ממש להיות בולט כמה שנים לאחר מלחמת העולם השנייה כאשר איטליה החלה להתאושש מהשפל הכלכלי הקשה שחוותה, בניגוד למדינות אחרות באירופה רוב איטליה נשארה שלמה ולא הופצצה ונהרסה, מה שהשאיר למעצבים ולאדריכלים האיטלקים המון זמן פנוי לעצב את כל שאר המוצרים.

סגנון העיצוב האיטלקי ידוע כיום בעולם כאיכותי ויפה במיוחד, כאשר מגיעים למילאנו רואים את זה כבר ברחובות, אך כיום ניתן לבקר במוזיאון טריאנלה מוזיאון המוקדש לעיצוב האיטלקי המכיל אוסף עצום של פריטים מדהימים בנושא של התפתחות העיצוב האיטלקי לאורך השנים.

מוזיאון הטריאנלה המדהים במילאנו
מוזיאון הטריאנלה המדהים במילאנו

למה כדאי לבקר בטריאנלה - מוזיאון המוקדש לעיצוב איטלקי

האוסף הקבוע של מוזיאון טריאנלה, מציג מאות פריטים שנאספו מיד לאחר מלחמת העולם השניה בשנת ארבעים ושש עד תחילת שנות השמונים, האוסף במוזיאון מסודר באופן כרונולוגי כדי, לספר את סיפור העיצוב האיטלקי בשנים הכי משמעותיות שלו בהם נעשו ניסויים קיצוניים עם חומרים חדשים, טכניקות חדשות ואסתטיקה חדשה.

מוזיאון טריאנלה מציג את העבודות של מעצבים איטלקים משפיעים כמו לדוגמא, אנטוניו סיטריו, פאולה אנטונלי, פיירו ליסוני, מישל דה לוצ'י ופטרישיה אורקיולה אשר עבודתם מוצגת בתערוכות של המוזיאון.

האוסף במוזיאון מציג עבודות עיצוב מתחומים שונים ובולטים כמובן שאי אפשר להיות במוזיאון עיצוב במילאנו ולא לראות בו את ההיסטוריה של אופנת הביגוד האיטלקית ועוד נושאים כמו אדריכלות, אמנות הבמה ומוצרי פרסום, 

התערוכות מציגות גם מוצרי יום יום שנראים לנו מובן מאליו כמו תנורי אפיה, מנורות שידה, מוצרי אלקטרוניקה כמו רדיו, טלוויזיות והכל בעיצובים יוצאי דופן רטרו אמיתי עם סגנון איטלקי מובהק וכזה שאי אפשר להתעלם ממנו.

מוזיאון טריאנלה מציג כמה מהיצירות האייקוניות המייצגות ביותר את העיצוב האיטלקי, העבודות שמוצגות במוזיאון  נבחרו על ידי ועדה מייעצת הכוללת כמה מהשמות המובילים בעיצוב ואדריכלות איטלקית אלה היצירות אשר מוצגות בתערוכה הקבועה. 

התצוגה שמסודרת בצורה כרונולוגית פשוטה נועדה להציג את עבודות העיצוב הטובות ביותר שנוצרו באיטליה  וכמו שאומרים להשוויץ ביכולות העיצוב הנפלאות שלהם, תוכלו ממש לראות את ההתפתחות המדהימה לאורך השנים בעיקר בזכות הצורה המעולה בה התערוכות במוזיאון מוצגות.

המוזיאון נמצא באחד המבנים האייקוניים במילאנו אשר מוקדש כולו לעיצוב האיטלקי, תוכלו למצוא במקום גם אירועים רבים הופעות ופעילויות מעניינות כולל סדנאות שהמוזיאון מקיים, כמו כן תוכלו למצוא גם חנות מאוד מעניינת במוזיאון שיש בה גם אוסף ספרי מרשים.

מומלץ מאוד לטייל בגן המקיף את המוזיאון זהו גן יפיפה שמכיל יצירות של אמנים ומעצבים איטלקיים מפורסמים, וגם תוכלו לחפש אחר המרחצאות המסתוריים שהוקמו עבור תיאטרון בובות מיוחד ויוצא דופן.

כאמור מלבד תערוכות קבועות במוזיאון טריאנלה יש גם תערוכות מתחלפות למעשה בכל שנה מתחלפות כמה תערוכות כך שמתי שתגיעו לביקור במוזיאון בטח תוכלו ליהנות בתערוכה מתחלפת סופר מעניינת כמובן בנושא של העיצוב האיטלקי המשובח.

במידה ואתם מעוניינים תוכלו לעשות במוזיאון סיור מודרך הסיורים נערכים פעמים בשבוע בימים חמישי ושישי בשבע בערב או בשבת בשתיים עשרה הצהריים, יש להזמין את הסיור מראש בעת הזמנת כרטיסים והוא יעלה לכם חמישה יורו נוספים.

מוזיאון טריאנלה מציג את העבודות של מעצבים איטלקים משפיעים
מוזיאון טריאנלה מציג את העבודות של מעצבים איטלקים משפיעים

שאלות ותשובות בנוגע טריאנלה - מוזיאון המוקדש לעיצוב איטלקי

ניתן לקנות כרטיסים רק לחלק מהתצוגות במחיר מוזל של 8 יורו לתערוכה המלאה כרטיס עולה 16 יורו, הכניסה למוזיאון היא חינם לילדים עד גיל שש עשרה.

המוזיאון פתוח כל ימות השבוע החל מהשעה אחת עשרה בבוקר עד השעה שמונה בערב, הכניסה למוזיאון תתאפשר עד השעה שבע בערב.

המוזיאון נמצא בכתובת: Triennale Milano Viale Alemagna 6, ניתן להגיע באמצעות מטרו קו 1 או 2, או באמצעות אוטובוס קו 61, לרדת בתחנת טריאנלה.

כן יש סיורים מודרכים במוזיאון ואם אתם מעוניינים לעשות סיור יש לציין זאת במועד הזמנת הכרטיסים תצטרכו להוסיף 5 יורו עבור הסיור המודרך.

לחזור למשהו ספציפי?