חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מבצר ספורצסקו – Castello Sforzesco

מבצר ספורצסקו – Castello Sforzesco

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

כל מה שצריך לדעת על מבצר ספורצסקו
Castello Sforzesco

כיום מילאנו כנראה ידועה כבירת אופנה מובילה בעולם, אך מעבר לכך יש לעיר היסטוריה ארוכת שנים ומאוד מעניינת אשר השפיעה על איטליה ועל אירופה כולה, כאשר מגיעים לטיול במילאנו ניתן למצוא בה מגוון גדול של אטרקציות ואתרי תיירות עתיקים לצד מודרנים.

אם זאת יש אתרים מסוימים שיהיה חבל לפספס אותם שמגיעים לביקור בעיר, אחד האתרים האלה זהו מבצר ספורצסקו, מבצר אדיר שבעבר שימש כמעון עבור אצילי מילאנו וכיום הוא משמש כמרכז תרבות המכיל אטרקציות ופעילויות מעולות אחד המקומות הפופולריים במילאנו בקרב מקומיים ותיירים שמגיעים לביקור בעיר.

מבצר ספורצסקו הוא אחד המקומות היפים במילאנו
מבצר ספורצסקו הוא אחד המקומות היפים במילאנו

ההיסטוריה של מבצר ספורצסקו – Castello Sforzesco

מבצר ספורצסקו נבנתה על ידי אחת המשפחות המכובדות של מילאנו משפחת ויסקונטי, זהו מבצר עם חומות ענק וטירת לבנים אדירה עם מגדל שמירה בגובה מרשים אשר נועד להשקיף על האזור ולהתריע בפני פולשים לא רצויים.

הטירה הוקמה בשנת אלף ארבע מאות וחמישים וכבר אז היא הרשימה אמנים ואדריכלים רבים, ביניהם היא לאונרדו דה וינצ'י אשר היה אחראי על הביצורים וההגנות מסביב לטירה בה התגוררה המשפחה, לאחר תקופה הטירה שודרגה והוסיפה לה אזורים ומבנים רבים.

לאורך השנים מבצר ספורצסקו עברה תהפוכות רבות עד לשנים אלף תשע מאות ואחת עשרה עד אלף תשע מאות וארבע עשרה אז היא עבר שיפוץ מקיף ושיחזור משמעותי על ידי האדריכל לוקה בלטרמי, וכיום היא אחד מיעדי התיירות הנפוצים ביותר במילאנו.

מה יש לראות במבצר ספורצסקו – Castello Sforzesco

מבצר ספורצסקו הוא אחד המקומות היפים במילאנו שילוב של טירה מדהימה ומבוצרת על ידי חומות ומגדלי שמירה עתיקים יחד עם פארק מרשים ומעוצב להפליא עם בריכת דגים, ושדות עצומים נטועים חיטה, דרך מצוינת להכיר את הטירה ואת ההיסטוריה המעניינת שלה היא באמצעות סיור מודרך שניתן להזמין מראש לפני הביקור במקום.

אחד המקומות המסקרנים בטירה הוא החדר אשר ממוקם בקומת הקרקע של המגדל הפינתי מצפון מזרח, פלקונירה, זהו חדר אשר תוכנן על ידי לאונרדו דה וינצ'י כדי להפוך חלק מהחדרים לפחות קרים ויותר נוחים וחמים. 

בחדר תוכלו לראות ציורי קיר עם מדהימים פרי עטו של האמן הדגול, לאורך השנים הציורים בחדר עבור שחזורים רבים כדי לנסות ולהחזיר להם את הצבעים המיוחדים והעמוקים בהם לאונרדו השתמש, בשנת אלפיים ושלוש עשרה הציור עבר שיחזור סופר מודרני וכיום הוא הפך להיות האטרקציה המובילה במבצר ספורצסקו שמושכת אליה מאות אלפי סקרנים מדי שנה.

תוכלו למצוא במתחם גם פעילויות מצוינות לילדים ולכל המשפחה ניתן לעשות סיור מודרך במוזיאון של המבצר שם תוכלו למצוא מגוון אטרקציות לילדים ולמבוגרים כאחד, במידה ואתם מעוניינים בסיור מודרך חשוב לציין זאת במועד ההזמנה שלכם.

את הכרטיסים למבצר מומלץ לקנות באינטרנט, קנייה של כרטיסים בקופה תהיה יקרה יותר וגם תאלצו להמתין בתור מה שנמנע מכם במקרה של קניית כרטיסים און ליין, טיפ מעולה שיכול לחסוך לכם כסף, בכל יום ראשו ושלישי החל מהשעה שתיים בצהריים עד שלוש יש כניסה חינם למקום.

מומלץ לטייל בחצרות והגנים של המבצר שם הכניסה חינם ותוכלו להתרשם מגנים יפים שלחקלם יש ללאונרדו דה וינצ'י יד בעיצוב שלהם, אין ספק שביקור במבצר ספורצסקו נחשב לחובה כאשר מגיעים לטיול במילאנו, 

זהו אחד המקומות היפים בעיר ומלבד מה לראות במקום יש המון מה לעשות אז כאשר אתם מתכננים את הטיול שלכם קחו בחשבון ביקור במבצר ספורצסקו המדהים.

אחד מיעדי התיירות הנפוצים ביותר במילאנו מבצר ספורצסקו
אחד מיעדי התיירות הנפוצים ביותר במילאנו מבצר ספורצסקו

שאלות ותשובות בנוגע למבצר ספורצסקו – Castello Sforzesco

המחיר של כרטיס כניסה למבצר ספורצסקו הוא חמישה יורו לאדם, בימים ראשון ושלישי החל מהשעה שתיים הכניסה למבצר היא חינם.

מבצר ספורצסקו פתוח כל ימות השבוע החל מהשעה עשר בבוקר עד השעה חמש וחצי אחר הצהריים, שימו לב הכניסה למצבר היא עד חצי שעה לפני מועד הסגירה.

כן יש סיורים מודרכים במבצר ספורצסקו במידה ואתם מעוניינים לעשות סיור במקום יש להזמין זאת און ליין מראש, ניתן לעשות גם סיורים מודרכים במוזיאון של המבצר.

את הכרטיסים למבצר מומלץ לקנות און ליין אתם יכולים לקנות גם בקופות של המקום אך זה גם יהיה יקר יותר וגם תצטרכו להמתין בתור למקום.

לחזור למשהו ספציפי?