חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התחנה המרכזית מילאנו – Milano Stazione Centrale

התחנה המרכזית מילאנו – Milano Stazione Centrale

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

מילאנו היא עיר מרכזית באירופה, אפשר להבין את זה בקלות ברגע שמגיעים לתחנה המרכזית של העיר המדהימה, זוהי עיר מושלמת לחופשה תיירותית ומה שהופך אותה לכזאת אלה מגוון האטרקציות שהיא מכילה החל מאתרי תיירות היסטוריים עד לאטרקציות הכי חדישות שיש.

התחנה המרכזית מילאנו היא אטרקציה בפני עצמה, זוהי אחת מתחנות הרכבת המרכזיות היפות ביותר בעולם, ומלבד זה היא גם מחברת את מילאנו לכל איטליה וחלקים רבים באירופה, בכל מקרה כאשר אתם מגיעים למילאנו גם אם הגעתם ברכבת וגם אם לא שווה לראות אותה מקרוב.

ההיסטוריה של התחנה המרכזית במילאנו

התחנה המרכזית במילאנו נחנכה בשנת שלושים ואחת למאה העשרים, זוהי תחנת הרכבת הגדולה ביותר באירופה אשר הוקמה במטרה להחליף את תחנת הרכבת הישנה שהייתה קטנה וצנועה יותר במסילות ובקווים שהיא הציעה והיא כבר לא יכלה להכיל את התנועה שהלכה וגברה.

הבנייה החלה בשנת אלף תשע מאות ושש אך הבנייה נעצרה בעקבות בעיות בירוקרטיות, בשנת עשרים וחמש הבנייה החלה מחדש, היה זה בניטו מוסוליני אשר יזם את הקמת הרכבת והוא דרש שהיא תהיה התחנה הגדולה והיה ביותר כזו שתייצג את המשטר הפשיסטי שהוא הנחיל בכבוד.

לרוע המזל התחנה המרכזית של מילאנו  בתקופת השואה הייתה ציר מרכזי להעברת יהודים שנתפסו והועברו למחנות השמדה ברחבי אירופה, בשנת אלפיים ושלוש עשרה הוקמה אנדרטה לכבודם של הנספים.

בשנת אלפיים ושש החלו שיפוצים נרחבים בתחנה בהיקף של מאה ועשר מיליון יורו התחנה הורחבה ונוספו קווים נוספים, גם כיום העבודות ממשיכות וכל הזמן דואגים לשדרג את התחנה ולייעל את הנסיעה.

מה יש לראות בתחנה המרכזית מילאנו – Milano Stazione Centrale

יש האומרים שהתחנה המרכזית מילאנו היא אחת התחנות היפות בעולם אם לא היפה שבהן, זוהי תחנה ענקית עם עשרים וארבע רציפים כך שאתם יכולים לנסות לתאר לעצמכם את הגודל העצום שלה, אחת הדרכים הפופולריות להגיע למילאנו היא באמצעות רכבת כך שיש סיכוי גדול שבכל מקרה תגיעו לתחנה בשלב מסוים.

אין לתחנה עיצוב אחד מובהק זהו אוסף של עיצובים שונים כאשר החלק המרכזי של התחנה זוהי כיפת פלדה עצומה באורך של כמעט שלוש מאות וחמישים מטרים המכסה את רוב שטח התחנה זוהי חופה עם פתחים שקופים המעניקה אור טבעי מחוץ לתחנה.

הקשתות המדהימות האלו מובילות מהרציפים אל האולם המרכזי, שנקרא הגלריה המסחרית, זהו המקום הטוב ביותר לשבת בבית קפה, בר או מסעדה או סתם לשבת לנוח, תוכלו למצוא גם מספר חנויות ואת פתח אל אולם הכניסה העצום, כמו כן תוכלו למצוא גם סופר גדול שתוכלו להצטייד בכל מה שצריך להמשך הטיול.

יש בתחנה את כל השירותים הנדרשים כולל מידע לתייר שמאוד יכול לעזור לכם במיוחד אם אתם נמצאים בעיר בפעם הראשונה, תוכלו להנות גם מאינטרנט חינם למשוך כסף באחד הכספומטים הפזורים ברחבי התחנה וגם לוקרים לשמירת חפצים. 

כרטיסים לרכבת ניתן לקנות במכונות אוטומטיות מאוד יעילות שתוכלו להיעזר גם בשפה האנגלית או שניתן לקנות בקופות של התחנה תוכלו לבקש מהם גם מידע לגבי הנסיעה, כמובן שניתן גם לרכוש כרטיסים מראש באינטרנט זה ללא ספק מומלץ ויוריד מכם את הכאב ראש של קניית כרטיסים בכל נסיעה.

בחלק המזרחי של התחנה נמצאת אנדרטת שואה לכל אלה שגורשו מרציף עשרים ואחד של התחנה המרכזית מילאנו במהלך מלחמת העולם השנייה, בהחלט מומלץ להגיע למקום כדי לתת כבוד אחרון לנספים, ניתן לבקר באנדרטה כל יום מלבד הימים שבת ושני בהם המקום סגור.

Milano Stazione Centrale
Milano Stazione Centrale

התחנה המרכזית מילאנו נחשבת לאחת התחנות היפות בעולם וזוהי גם התחנה הגדולה ביותר באירופה, התחנה המרכזית במילאנו היא אטרקציה שלא כדאי לפספס, בכל מקרה שווה לעשות טיול בתחנה בלי קשר א אתם נוסעים או לא מפני שזהו מבנה מדהים, ויש המון מה לראות ומה לעשות במקום

כן יש מבחר גדול של בתי קפה, מסעדות וברים מעולים, כמו כן אתם יכולים למצוא גם סופרמרקט ועוד מגוון גדול של חנויות. 

כן תוכלו להגיע ברכבת משדה התעופה, מומלץ לקנות את הכרטיסים מראש אך אתם יכולים לקנות כרטיסים לרכבת בשדה התעופה עצמו, בכל מקרה כאשר תגיעו לתחנה המרכזית של מילאנו תבינו עד כמה היא גדולה ומרשימה.כן אתם יכולים להגיע מהתחנה המרכזית מילאנו אל כל קצוות אירופה ואל לא מעט יעדים ברחבי אירופה.

לחזור למשהו ספציפי?