חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיכר גאה אאולנטי – Piazza Gae Aulenti

כיכר גאה אאולנטי – Piazza Gae Aulenti

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

מילאנו היא עיר המשלבת בין עתיק למודרני בצורה יוצאת מן הכלל, אחד המקומות שמייצגים את זה בצורה הכי טובה זוהי כיכר גאה אאולנטי או כמו שהאיטלקים אומרים פיאצה גאה אאולנטי.

כיכר גאה אאולנטי נחנכה בשנת אלפיים ושתיים עשרה והיא מוקדשת לאדריכלית הנודעת גאה אאולנטי אשר נפטרה באותה שנה בה נחנכה הכיכר.

גאה נאולטי הייתה אדריכלית אשר עיצבה אתרים מפורסמים כמו למשל מוזיאון פומפידו ומוזיאון ד'אורסיי אשר נמצאים בפריז היא עיצבה עוד מוזיאונים נוספים ברחבי העולם וקנתה לעצמה שם של אדריכלית בינלאומית ברמה הכי גבוהה שיש.

כיכר אאולנטי היא האזור המודרני של מילאנו מהווה שילוב בין המרכז ההיסטורי של העיר לבין הרובע הפיננסי, זהו אחד המקומות שאסור לפספס כאשר נמצאים בטיול למילאנו, אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על כיכר גאה אאולנטי.

מה יש לראות ולעשות באזור של כיכר אאולנטי במילאנו

כיכר גאה אאולנטי והמבנים שמסביב לה הם תוצאה של התחדשות השכונות גריבלדי, איזולה ווארזינה זהו אזור אשר משלב בין המרכז ההיסטורי של העיר לבין הרובע הפיננסי שבו תמצאו מבנים מודרנים וגורדי שחקים. 

שיפוץ הכיכר והאזור שלה נוהלו על ידי האדריכל הארגנטינאי סזאר פלי,  הכיכר מוגבהת לגובה של שש מטרים מעל פני הרחוב, הכיכר מוקפת במבנים שונים כולם בעיצוב מפתיע. 

אחד הבניינים המרשימים ביותר באזור הכיכר זהו מגדל יוניקרדיט המתנשא לגובה של מאתיים שלושים ואחת מטרים,  מגדל יוניקרדיט הוא כיום גורד השחקים הגבוה ביותר באיטליה. 

עוד אחד האתרים  המדהימים באזור הכיכר זהו היער האנכי , שני  מגדלים המכוסים ביותר מאלפיים מיני צמחים שונים אחד המחזות היפים בעיר פשוט לא לפספס, במרחק הליכה קצר מהכיכר תמצאו גשר להולכי רגל מחבר את כיכר גאה אאולנטי לקורסו קומו, אחד הרחובות התוססים של מילאנו עם שפע של חנויות, מסעדות וברים.

אפשר לומר שכמעט כל שעה טובה לביקור בכיכר גאה אאולנטי אך שעות הערב הם הזמן הטוב ביותר לבקר במקום, הכיכר מתעוררת לחיים עם מופע של אורות, מוזיקה ומים, בנוסף מוצב במקום עץ סולארי במרכז הכיכר אשר מאיר את האזור בתאורת לד באמצעות אנרגיית שמש.

כיכר גאה אאולנטי הפכה לאחת האטרקציות המובילות במילאנו אזור מעולה לקניות בשעות היום ואזור מעולה עובר בילויים וחיי לילה תוססים במילאנו עם אינספור מועדונים, מסעדות וברים אופנתיים, שווה לטייל בכיכר ולמשל לעלות לתצפית של מגדל יוניקרדיט ולקבל נוף פנורמי מטריף על העיר.

מתחת לכיכר עצמה מסתתר לו קניון מעולה שתוכלו לעשות שופינג או לאכול באחת המסעדות שלו כמו כן תוכלו למצוא בקניון גם שירותים ומרכז מידע לתייר.

לא בעיה למצוא את הכיכר שממוקמת באזור הכי מרכזי של מילאנו, תוכלו להגיע באמצעות הרכבת החשמלית ולרדת בתחנת גריבלדי משם זאת הליכה מאוד קצרה ןגם שווה לטייל באזור של גריבלדי כך תוכלו לתפוס שתי ציפורים במכה אחת ולנצל את היום שלכם בצורה הכי טובה.

אז אם אתם רוצים לראות את מילאנו המודרנית אין ספק שביקור בכיכר גאה אאולנטי יתן לכם מענה מציון בנושא זה, יש באזר גם אינספור אטרקציות לילדים כך ששווה להגיע איתם לטיול באזור בימים חמים במיוחד הם גם יכולים להיכנס לבריכה של הכיכר כמו שאר הילדים האיטלקים,

תכננו מראש את היום שלכם ואפילו כדאי לתכנן כמה ימים באזור מפני שיש בו כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות שזה יהיה חבל מאוד לפספס, אז שאתם מגיעים לטיול במילאנו אל תוותרו על כיכר גאה אאולנטי זהו אחד המקומות הטובים והמומלצים ביותר לביקור במילאנו.

שאלות ותשובות בנוגע לגאה אאולנטי

לא זוהי כיכר במרכז העיר פתוחה לכולם כך שלא תצטרכו לשלם כדי לראות אותה, אם זאת באזור תוכלו למצוא אטרקציות רבות שקרוב לוודאי כן תצטרכו לשם כניסה.

כיכר אאולנטי היא אחת האטרקציות המובילות במילאנו, זוהי כיכר סופר מודרנית מעוצבת בצורה יוצאת מן הכלל, בכל האזור של הכיכר יש חנויות רבות, בתי קפה, מסעדות ומועדונים וברים מובילים בעיר.

כן מאוד מומלץ לבקר עם הילדים בכיכר גאה אאולנטי תוכלו למצוא שם מגוון גדול של אטרקציות עבורם, בימי הקיץ החמים הם גם יכולים להשתכשך במי הכיכר.

הכיכר נמצא בכתובת: Piazza Gae Aulenti, 36, 20124 Milano, ניתן להגיע באמצעות מטרו קו M3, M2, M1.

לחזור למשהו ספציפי?