חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כנסיית סנטה מריה דלה גרציה

כנסיית סנטה מריה דלה גרציה

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

ציור הסעודה האחרונה של דה וינצ'י מידע וכרטיסים

אחת הדמויות אשר מייצגות את מילאנו יותר מהכל זהו לאונרדו דה וינצ'י, איש אשכולות שכל דבר שהוא נגע הפך לזהב ללא ספק אחת הדמויות המשפיעות ביותר על מציאות בה כולנו חיים כיום, אחד הכישרונות הגדולים של לאונרדו היה ציור והוא אחראי על הציורים המפורסמים ביותר בעולם.

אחד המקומות במילאנו שתוכלו לראות את אחת היצירות הגדולות של דה וינצ'י נמצאת בכנסיית סנטה מריה דלה גרציה שם תוכלו לראות ולהתרשם מציור הסעודה האחרונה של דה וינצ'י אחד הציורים המוכרים בעולם וללא ספק יעד תיירותי פופולרי מאוד במילאנו.

יש מקומות מסוימים בעיר שאם לא מבקרים בהם אפשר להרגיש בקלות תחושה של פספוס, כנסיית סנטה מריה דלה גרציה זוהי אחת הכנסיות היפות באיטליה כולה ויחד עם הציור של ליאונרדו זה הופך אותה לאטרקטיבית במיוחד.

ההיסטוריה של כנסיית סנטה דלה גרציה

כנסיית סנטה דלה גרציה ממוקמת על גבעה גבוהה בעיירה גלבס , על מה שהיה פעם קפלה קטנה מקום התפילה הפרטי של קונדס דה גלבס, הכנסייה נבנתה על חורבות הקפלה הקטנה שהוקמה בתחילת המאה השש עשרה.

בשנת אלף ארבע מאות שמונים ושתיים הגיע לעיר לאונרדו דה וינצ'י אשר נשלח מפירנצה על ידי לורנצו דה מדיצ'י שהוא נושא עליו מתנה דיפלומטית לשליט מילאנו באותם הימים לודוביקו ספורצה אשר החל באותם ימים מספר פרויקטים ברחבי העיר.

לאונרדו אשר חיפש בעצמו עבודה הציע את עצמו וטען שהוא יכול לעשות עבודות מופלאות הנדסיות שלא נראו כמותם לפני על אף שעדיין לא עשה עבודה גדולה מספיק לפני הוא גם הציע את עצמו כצייר מוכשר.

בתחילה הוקצה ללאונרדו לבנות פסל ענק של אדם הרוכב על סוס בגובה של כמעט חמישה מטרים, לא רק שלאונרדו יצר פסל מופלא הוא גם עשה אותו במהירות מפתיעה, זמן קצר לאחר מכן הציע לודוביקו ללאונרדו לצייר את הציור של הסעודה האחרונה של ישו בכנסייה שבאותם ימים הייתה חדשה כנסיית סנטה מריה דלה גרציה.

לאונרדו צייר את הציור שהפך להיות אחד הציורים המפורסמים בעולם אשר כיום זהו אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במילאנו שמושך אליו מאות אלפי אנשים בשנה.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

מה צריך לדעת לפני ביקור בכנסיית סנטה מריה דלה גרציה

כנסיית סנטה מריה דלה גרציה זהו אחד המקומות שאסור לפספס כאשר מגיעים לביקור במילאנו, זוהי כנסייה מרשימה ביותר וגם ותיקה מאוד אשר אחד המאפיינים הבולטים שלה זהו הציור המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י הסעודה האחרונה אך שוב גם העיצוב של הכנסיה מבחוץ ומבפנים זוהי חוויה ארכיטקטונית בפניה עצמה.

הכנסייה לא פתוחה למבקרים כל השבוע וגם שעות הפעילות שלה הן מצומצמות לכן כדאי לתכנן מראש את הטיול באזור שנחשב לאזור תוסס עם מסעדות, בתי קפה וגם חנויות רבות, מומלץ לקנות כרטיסי כניסה לכנסייה באינטרנט זה גם הכי זול וגם יחסוך לכם זמני המתנה מיותרים.

שימו לב שיש הגבלת מבקרים יומית זה קורה בגלל שמנסים לשמר את הציור ככל שניתן, בשנים האחרונות הציור המפורסם עבר שיחזור מיוחד עם טכנולוגיה סופר מתקדמת אך עם זאת על ידי הגבלה של כניסת אנשים לציור ניתן לשמר אותו בצורה יותר אופטימלית.

ניתן לעשות סיור מודרך בכנסייה זהו סיור מעולה שמסביר לכם על ההיסטוריה המעניינת של המבנה וכמובן על הציור המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י, זהו סיור אודיו במספר שפות שונות והוא כלול במחיר הכניסה לכנסייה.

כל מה שרציתם לשאול על כנסיית סנטה מריה דלה גרציה

הכנסייה פתוחה בין הימים שני עד שבת, בין השעות תשע וחצי בבוקר עד שתיים עשרה וחצי בצהריים, לאחר מכן הכנסייה נפתחת שוב החל משלוש וחצי בצהריים עד שש בערב.

כרטיס כניסה לכנסיית סנטה מריה דלה גרציה עולה שש יורו לאדם והוא כולל סיור אודיו מודרך, את הכרטיסים מומלץ לקנות באינטרנט זה יחסוך לכם זמן וכסף.

כנסיית סנטה מריה דלה גרציה היא כנסייה מקסימה בעיצוב גותי אשר בתוכה נמצא אחד הציורים המפורסמים בעולם הסעודה האחרונה אותה צייר לאונרדו דה וינצ'י.

כנסיית סנטה מריה דלה גרציה כתובת: Piazza di Santa Maria delle Grazie, 20123 Milan.

לחזור למשהו ספציפי?