חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המטרו של מילאנו

המטרו של מילאנו

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

היכרות עם מטרו מילאנו - קווי המטרו במילאנו, מסלולים, קווים,מחירים,רכישת כרטיסים,איך להתנייד..

מילאנו היא המקום המושלם לחופשה של תרבות, אמנות, אוכל, וכמובן אופנה, יש המון מה לראות בעיר וכדי להגיע ממקום למקום בהחלט מומלץ להיעזר בתחבורה הציבורית של מילאנו ובפרט במטרו המעולה שלה.

למילאנו והאזור שלה יש רשת מפותחת ויעילה של תחבורה ציבורית, חברת התחבורה(ATM) כוללת ארבעה קווי מטרו המסודרים בצורה מאוד ברורה להבנה, החלוקה לפי קווים נקבעת על ידי צבעים אדום, ירוק, צהוב וסגול.

זמני ההמתנה קצרים מאוד במהלך היום מה שהופך את הנסיעה במטרו במילאנו לכדאית, כמו כן ניתן להשתמש בכרטיסים במטרו, אוטובוס וחשמלית לעיתים תצטרכו לשלב את הנסיעה שלכם עם עוד אמצעי תחבורה מלבד המטרו.

הכרטיסים תקפים למטרו, לאוטובוס ולחשמלית, כמו גם לרכבות הפרבריות, אז אם אתם מתכננים להגיע למילאנו ומעוניינים לדעת איך להתנייד באמצעות המטרו של העיר מומלץ לקרוא את הכתבה הבאה.

כל מה שצריך לדעת על המטרו במילאנו

כאמור קווי המטרו במילאנו מחולקים לפי צבעים ומספרים, אדום קו 1, ירוק קו 2, צהוב קו 3, וסגול קו 5, נסיעה במטרו היא מאוד יעילה וניתן להגיע באמצעותה לרוב חלקי העיר, תוכלו להיעזר בשילוט המעולה והיעיל בתחנות.

כרטיסים ותעריפים בתחבורה הציבורית במילאנו הנסיעה לאדם עולה 2 יורו והיא תקפה לתשעים דקות, כרטיס ליום עשרים וארבע שעות שעות עולה 7 יורו כרטיס לשלושה ימים עולה 12 יורו 10. 

ניתן לקנות את כרטיס מילאנו פאס אשר מאפשר לכם נסיעה של עד שלושה ימים בכל התחבורה הציבורית בעיר וגם להיכנס לאטרקציות ברחבי העיר, מאוד מומלץ ויעיל ולא פחות חשוב זה יחסוך לכם לא מעט כסף. 

את הכרטיסים אתם יכולים לרכוש באינטרנט או ברחבי העיר במכונות אוטומטיות המוצבות בתוך תחנות המטרו,  את התחנות תוכלו לזהות מרחוק באמצעות שלטים אדומים גדולים וברורים עליהם האות (M) בלבן. 

המכונות לרכישת כרטיסים פועלות באמצעות מסך מגע ותוכלו לשנות את השפה לאנגלית, ניתן לשלם בכרטיס אשראי או במזומן, תוכלו למצוא גם כרטיסים בקיוסקים ברחבי העיר, קיוסקים שנקראים (Edicola) או חנויות טבק וסיגריות שנקראות (Tabachi).

כרטיס הנסיעה בתחבורה הציבורית של מילאנו ובמטרו בפרט הוא כרטיס עם פס מגנטי לכן חשוב מאוד לשמור עליו טוב כדי שלא יעשה לכם בעיות, כמו כן חשוב מאוד לזכור לתקף את הכרטיס בכניסה במקרה ושכחתם ונתפסתם זה עלול להוביל אתכם למצב לא נעים ואף לקנס כספי.

במקרה ואתם מגיעים למילאנו עם עגלת תינוק  לא תצטרכו לשלם על הנסיעה במטרו תוספת מסוימת, כמו כן ילדים עד גיל חמש נוסעים במטרו במילאנו בחינם, הבנה של קווי המטרו היא די פשוטה אך שימו לב שלעיתים יהיה עליכם להחליף קווים בנסיעה ליעד שלכם. 

חשוב לשים לב לכיוון הנסיעה מפני שזה יכול להיות מבלבל, בשלטים המראים את התחנות שימו לב שכיוון הנסיעה שלכם רשום בתחנה האחרונה בקו, בשלב זה עובדים במילאנו על קו חמישי שיפתח בשנת עשרים וחמש אין ספק שהמטרו במילאנו הוא יעיל הקו הנוסף רק משדרג אותו.

שעות הפעילות של המטרו במילאנו הם החל מחמש וחצי בבוקר עד שתיים עשרה וחצי בלילה לאחר שעות אלו תוכלו להשתמש באוטובוס הלילי או במוניות, כדי לתכנן את הנסיעה מראש כדי שלא תסתבכו סתם.

מפת מטרו מילאנו

להתניידות קלה ונוחה בעיר מילאנו יש מפה של קווי המטרו
(אפשר לראות את הקווים לפי הצבעים השונים והתחנות שבהם הרכבות עוצרות)

מפת מטרו מילאנו
מפת מטרו מילאנו

שאלות ותשובות בנוגע להיכרות עם מטרו מילאנו

כן בכלל התחבורה הציבורית במילאנו מאוד יעילה וקווי המטרו בפרט, המטרו במילאנו מגיע לרוב אזורי העיר והוא מאוד מדויק בזמנים

הדרך הכי טובה בנסיעה לחו"ל היא לקנות כרטיסים מראש באינטרנט כך לא תצטרכו להסתבך, ניתן לקנות כרטיסים ברחבי העיר בחנויות טבק, בתחנות המטרו עצמם, ובחנויות עיתונים.

כן ניתן לרכוש כרטיס נסיעה בודד, כרטיס נסיעה יומי לעשרים וארבע שעות וכרטיס לשלושה ימים, כמו כן ניתם גם לרכוש את כרטיס מילאנו פאס כולל גם נסיעה בתחבורה ציבורית וגם כניסה לאטרקציות במחירים טובים.

לא כרגע אין קו המחבר בין שדה התעופה לעיר אך יש קו חדש אשר נמצא בעיצומי העבודה ובזמן הקרוב יחסית יהיה קו כזה.

לחזור למשהו ספציפי?