חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פארק סמפיונה – Parco Sempione

פארק סמפיונה – Parco Sempione

עזרה בתכנון החופשה במילאנו?

על אף שמילאנו היא עיר תעשייתית שבמבט ראשון היא לא נראית הכי ירוקה, עדיין תוכלו למצוא פינות חמד ירוקות ברחבי העיר, אחד הפארקים הירוקים והיפים ביותר במילאנו זהו פארק סמפיונה, פארק מקסים בלב העיר שמושך אליו בכל יום אינספור מבקרים.

מילאנו מלאה באטרקציות מעולות מוזיאונים הופעות תרבות ומה לא, אין ספק שחשוב גם לנוח מעט ואם כבר לנוח אז לפחות שיהיה במקום קסום כמו פארק סמפיונה, אז כשאתם מגיעים לטיול במילאנו כדאי שתקחו בחשבון ביקור בפארק סמפיונה.

מה לצפות בביקור בפארק סמפיונה

פארק סמפיונה הוא הלב הירוק של מילאנו הפארק משתרע על פנ שטח עצום של  ארבעים דונם מלא במדשאות אגמים ומבנים היסטוריים, פארק סמפיונה הוא הפארק הגדול ביותר במילאנו וכנראה גם המוכר ביותר מפני שמגיעים אליו הכי הרבה מקומיים ותיירים מרחבי העולם.

הפארק הוא אחד הוותיקים ביותר במילאנו הוא נבנה כבר בשנת אלף שמונה מאות תשעים בעיצוב של הגנים האנגליים הטיפוסיים, ש בו עצים, שיחים ופרחים מפוזרים בין המדשאות הירוקות הרבות שלו וגם אגם מלאכותי מקסים ביופיו, המאכלס סוגים רבים של ציפורים ובעלי חיים.

לפארק סמפיונה יש עבר מרתק מאוד בשנת אלף תשע מאות ושש הפארק אירח את תערוכת אקספו הבינלאומית, ומלבד הירוק והאגמים יש בפארק אטרקציות מעולות רבות.

אחת האטרקציות המומלצות בפארק זהו האקווריום של מילאנו, יש במקום יותר ממאה מיכלים שבכל אחד מהם יש סוגים שונים של דגים וחיי מים מרשימים במיוחד, עם מינים של מים מתוקים ומים מלוחים מרחבי העולם, האגמים והנהרות האיטלקיים ועד למינים אקזוטיים יותר,החל ממקורות ההרים באלפים ועד לשונית האלמוגים בים האדום. יש כל מיני מינים כמו מדוזות כרישי נמר, ועוד.

אטרקציה נוספת שלא כדאי לפספס בפארק סמפיונה זהו המגדל המפורסם טורה ברנקה (Torre Branca), אחד המגדלים הגבוהים ביותר במילאנו אשר מתנשא לגובה של כמעט מאה ועשר מטרים ומעניק נוף מדהים על מילאנו ובימים שיש ראות טובה אפשר אפילו לראות את הפסגות של הרי האלפים.

המבנה מעוצב בצורה של משושה והוא נבנה בשנת שלושים ושלוש, הוא בנוי מצינורות פלדה מיוחדים של ותוכנן על ידי ג'יו פונטי וצ'זארה צ'יודי, כיום זהו אחד ממוקדי התיירות הבולטים במילאנו.

פארק סמפיונה הוא אחד המקומות הכי רומנטיים במילאנו, יש בו אזורים מושלמים לבילוי זוגי כמו למשל גשר האוהבים, בלב הפארק, בין העצים, נמצא גשר ברזל יצוק קטן המחבר בין שני צדדיו של אגם קטן, לאורך השנים הגשר יצר מעט התנגדות אצל המקומים זאת מפני שהציבו בו פסל טטאמנזי של ארבע עלמות נועזות עם זנבות בתולת ים בשני הצדדים של מעקה הגשר. 

בתחילת דרכו פארק סמפיונה היה גם מגרש הבית של מילאנו וגם אזור של אירועי ספורט בו התרחשו רוב האירועים של העיר וכללו משחקי רוגבי וכדורגל של הליגות המקומיות.

אם אתם נמצאים במילאנו עם הילדים ביקור בפארק סמפיונה הוא בגדר חובה, אם מגוון גדול של אטרקציות עבורם וגם מרחבים להוציא את המרץ, זאת הזדמנות מעולה עבור ההורים לנוח בצל של העצים המרשימים שנמצאים בפארק.

אז שאתם מתכננים את הטיול שלכם למילאנו כדי לכם לקחת בחשבון ביקור בפארק סמפיונה אחד הפארקים הכי גדולים ויפים בכל מילאנו, מלבד האטרקציות הרבות שתמצאו בפארק יש באזור של הפארק עוד מגוון גדול של אטרקציות מעולות מסעדות בתי קפה וברים.

שאלות ותשובות בנוגע לפארק סמפיונה – Parco Sempione

כן מאוד כדאי זהו הפארק הגדול והיפה ביותר במילאנו ומלבד טבע מקסים יש במקום עוד המון אטרקציות מעולות ומומלצות.

בהחלט זהו פארק מושלם לביקור משפחתי עם אינספור אטרקציות שמתאימות לילדים, זה גם המקום המושלם לנוח בו מכל ההמולה של העיר.

לא ממש לא זהו פארק ציבורי אשר פתוח לקהל הרחב בחינם, יש בפארק מספר אטרקציות שאם תרצו להיכנס אליהן תצטרכו לשלם על כרטיס כניסה.

הכתובת של הפארק: Piazza Sempione, 20154 Milano MI, הפארק פתוח כל ימות השבוע החל משש וחצי בבוקר עד תשע וחצי בלילה.

לחזור למשהו ספציפי?